UX2 Serwis

Dom, Zdrowie, Porady, Technologia

Nowy crossover Audi RS Q8

Napisane 16.12.2021 przez Adrian

Tagi:

Zaskakujący niespotykaną dynamiką nowy niemiecki crossover Audi przyspiesza do 100 km. na godzinę w zaledwie 3,8 sekundy, co oznacza absolutnie rekordowy wynik dla samochodów w tym segmencie.

Należy zwrócić uwagę i oszałamiający wygląd zewnętrzny samochodu. Dzięki mnogości masywnych wlotów powietrza nowy crossover wygląda bardzo agresywnie, a felgi o większej średnicy po raz kolejny podkreślają jego sportowy charakter. Istnieje również stylizacja karbonowa, która poprawia aerodynamikę samochodu. Opcjonalne ceramiczne tarcze hamulcowe, średnica 440 mm, 10 tłoczków. Jeszcze kilka lat temu miłośnicy samochodów tej klasy mogli tylko pomarzyć o czymś takim.

Wnętrze auta również obfituje w elementy wykonane z karbonu. Sportowe fotele kubełkowe z wyraźnym podparciem z przodu i charakterystycznym wytłoczeniem RS. Kierownica jest opcjonalna, choć nie we wszystkich wersjach wyposażenia, a wraz z nią producent oferuje dodatkową deskę rozdzielczą. Dodatkowe informacje techniczne są naszyte na centralnym wyświetlaczu, które są istotne dla tej generacji modelu. W zasadzie dzięki wyświetlaczowi systemu multimedialnego można zapoznać się ze wszystkimi trybami pracy crossovera, od ciśnienia w oponach i temperatury oleju po odczyty akcelerometru i algorytmu sportowego mechanizmu różnicowego.

Pod maską znajduje się jednostka napędowa V8 Biturbo, doskonale znana fanom niemieckiej marki z Ingolstadt. Silnik wytwarza 600 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego. Współpracuje z tradycyjną automatyczną skrzynią biegów ZF z przekładnią hydrokinetyczną, 8 stopni. Nawiasem mówiąc, był aktywnie wykorzystywany w innych samochodach Grupy VW. Dzięki temu silnikowi pełnowymiarowy crossover Audi RS Q8, choć nie największy w swojej klasie, jest jednym z najbardziej dynamicznych.

Crossover zawiera prawie wszystkie opcje, jakie oferuje dzisiaj dział techniczny producenta, z wyjątkiem niestandardowego zawieszenia, które można znaleźć w modelu S8. Jednak lista oferowanych opcji jest nieograniczona, a jeśli nie ma ograniczeń finansowych, w tym aucie można zainstalować prawie każde dodatkowe wyposażenie. Co więcej, nie wpłynie to w żaden sposób na właściwości jezdne samochodu.

Zawieszenie crossovera jest sportowe i niskie. Auto dobrze się prowadzi, wyraźnie utrzymuje zadaną trajektorię, ale nie wszyscy aprobują takie ustawienia, bo niektórzy kierowcy zaczynają zapominać, że jeżdżą crossoverem, a nie sportowym autem. Ponadto należy pamiętać, że samochód ten należy do kategorii tzw. łagodnych hybryd, ponieważ posiada akumulator litowo-jonowy i elektryczny rozrusznik-generator. Być może właśnie dlatego samochód tak wrażliwie reaguje na pedał przyspieszenia i eliminuje opóźnienia i ruchy turbo przy zmianie biegów.

Ogólnie rzecz biorąc, crossover jest długo oczekiwany, nowoczesny, stylowy, dynamiczny, wygodny, ale niestety bardzo drogi.

Popraw swoje  Audi Q8 - Chip tuning to skuteczny sposób na zwiększenie mocy i poprawę dynamiki silnika.


O autorze

Adrian

Jestem Adrian, pochodzę z Warszawy. Uczę się w Liceum Medialno-Dziennikarskim. Tutaj publikuję artykułu na różny temat. Jest to miejsce, gdzie szkolę swój warsztat dziennikarski, rozwijam pasję pisania, oraz (poprzez pisanie) dowiaduję się nowych rzeczy. Zapraszam do komentowania artykułów. Mile widziane sugestie, które mogą wpłynąć na jakość treści/strony oraz mój rozwój zawodowy.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Nieruchomości komercyjne na wynajem

Na całym świecie leasing nieruchomości od dłuższego czasu jest doskonałą alternatywą dla kredytu hipotecznego. Chociaż oba instrumenty finansowe są skuteczne w rozwijaniu biznesu, każdy ma swoje zalety i wady.Na terytorium Rosji leasing nieruchomości komercyjnych dopiero zaczyna swoją podróż, ale perspektywy dla t

Czytaj więcej...

Losowy

Węże metalowe wysokociśnieniowe

Węże metalowe wysokociśnieniowe znajdują zastosowanie w różnych gałęziach energetyki, produkcji przemysłowej i użyteczności publicznej. Posiadając wystarczającą elastyczność i wytrzymałość, a także odporność na agresywne media i doskonałą szczelność, metalowe węże wysokociśnieniowe znajdują szerokie

Czytaj więcej...