UX2 Serwis

Dom, Zdrowie, Porady, Technologia

Węże metalowe wysokociśnieniowe

Napisane 14.12.2021 przez Adrian

Tagi:

Węże metalowe wysokociśnieniowe znajdują zastosowanie w różnych gałęziach energetyki, produkcji przemysłowej i użyteczności publicznej. Posiadając wystarczającą elastyczność i wytrzymałość, a także odporność na agresywne media i doskonałą szczelność, metalowe węże wysokociśnieniowe znajdują szerokie zastosowanie jako rurociągi (stałe lub tymczasowe), za pomocą których prawie każdy gaz lub ciecz procesowa, a nawet materiały sypkie, można przewozić. Mogą to być m.in. substancje wybuchowe i materiały kriogeniczne, a także substancje o temperaturach od -260C do +70C oraz środowiskach pod ciśnieniem do 440 atmosfer.

Głównym elementem konstrukcyjnym węży metalowych jest mocna karbowana rura ze stali nierdzewnej, która z zewnątrz jest dobrze chroniona mocnym metalowym oplotem. Rura ta nazywana jest elastycznym mieszkiem, który wykorzystuje cienkościenną specjalną taśmę ze stali nierdzewnej, uformowaną w pożądany sposób i zgrzaną na złączach. Oplot metalowy, wykonany z określonych gatunków stali, w zależności od zakresu zastosowania przyszłego produktu, ściśle przylega do zewnętrznej strony mieszka. Jednocześnie taki oplot pomaga wytrzymać wysokie ciśnienie substancji transportowanych w metalowym wężu, a także służy jako ochrona przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Rozważ rodzaje metalowych węży wysokociśnieniowych:

1. Węże metalowe o standardowej elastyczności - posiadają uszczelnione jednowarstwowe mieszki z równoległymi fałdami ze stali nierdzewnej.

2. Węże metalowe zbrojone to specjalna seria o podwyższonym ciśnieniu roboczym.

3. Węże metalowe o podwyższonej elastyczności - posiadają również uszczelniony mieszek jednowarstwowy z równoległymi falami wykonanymi ze stali nierdzewnej AISI 304/316.

Nie mniej ważne w produkcji węży metalowych są złączki. Rodzaje końcówek do węży metalowych wysokociśnieniowych: końcówki do wspawania, kołnierzowe, końcówki z nakrętką, z gwintem zewnętrznym (nyple), szybkozłącza camlock, z końcówkami amerykańskimi, końcówki specjalne, końcówki z zagięciami.

Obszarami zastosowania wysokociśnieniowych węży metalowych są sektor mieszkaniowy i komunalny, przedsiębiorstwa petrochemiczne, przemysł motoryzacyjny i stoczniowy, metalurgia żelaza i metali nieżelaznych, przetwórstwo gazu i ropy naftowej, energetyka jądrowa, lotnictwo i kompleks wojskowo-przemysłowy, wszelkiego rodzaju inżynieria mechaniczna i inne przedsiębiorstwa przemysłowe.

Zaletą stosowania wysokociśnieniowych węży metalowych jest to, że pozwalają szybko i sprawnie łączyć rurociągi, łączyć różne urządzenia i osprzęt, a także mogą być wykorzystywane w rozwiązywaniu różnorodnych problemów produkcyjnych i technologicznych.


O autorze

Adrian

Jestem Adrian, pochodzę z Warszawy. Uczę się w Liceum Medialno-Dziennikarskim. Tutaj publikuję artykułu na różny temat. Jest to miejsce, gdzie szkolę swój warsztat dziennikarski, rozwijam pasję pisania, oraz (poprzez pisanie) dowiaduję się nowych rzeczy. Zapraszam do komentowania artykułów. Mile widziane sugestie, które mogą wpłynąć na jakość treści/strony oraz mój rozwój zawodowy.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Nieruchomości komercyjne na wynajem

Na całym świecie leasing nieruchomości od dłuższego czasu jest doskonałą alternatywą dla kredytu hipotecznego. Chociaż oba instrumenty finansowe są skuteczne w rozwijaniu biznesu, każdy ma swoje zalety i wady.Na terytorium Rosji leasing nieruchomości komercyjnych dopiero zaczyna swoją podróż, ale perspektywy dla t

Czytaj więcej...

Losowy

10 najlepszych aktorek naszych czasów

Dziś bardzo trudno jest dokonać takich ocen, ponieważ szeregi aktorek są stale uzupełniane nowymi, jasnymi, utalentowanymi i pięknymi kobietami. A jednak zwróćmy uwagę na najlepsze z nich o wielkich nazwiskach i zasłużonym uznaniu. Ten wybór nie oznacza, że ​​niektóre z dziewcząt zajmują pierwsze miejsce, a n

Czytaj więcej...