UX2 Serwis

Dom, Zdrowie, Porady, Technologia

10 najlepszych aktorek naszych czasów

Napisane 14.12.2021 przez Adrian

Tagi:

Dziś bardzo trudno jest dokonać takich ocen, ponieważ szeregi aktorek są stale uzupełniane nowymi, jasnymi, utalentowanymi i pięknymi kobietami. A jednak zwróćmy uwagę na najlepsze z nich o wielkich nazwiskach i zasłużonym uznaniu. Ten wybór nie oznacza, że ​​niektóre z dziewcząt zajmują pierwsze miejsce, a niektóre dziesiąte. To tylko dziesięć najlepszych aktorek naszych czasów, z których każda zasługuje na miano pierwszej.

1. Angelina Jolie.
W Hollywood jest kochana trochę bardziej niż inne aktorki. To zdecydowanie jedna z najbardziej wszechstronnych osobowości celebrytów. Angelina z powodzeniem łączy aktorkę, reżyserkę, scenarzystę, modelkę, Ambasadora Dobrej Woli ONZ i matkę wielu dzieci. A cała jej zajętość wcale nie przeszkadza jej w pozostaniu najpiękniejszą kobietą na świecie przez wiele lat. Popularność zyskała Angelina po zagraniu roli Lary Croft w uznanych filmach przygodowych. Ostatnim małżonkiem aktorki był sam Brad Pitt, z którym związek, niestety, nie powiódł się. Polecany do oglądania filmu akcji „Ci, którzy życzą mojej śmierci” z niesamowitą Angeliną.

2. Annę Hathaway.
Popularność tej aktorki pojawiła się po premierze filmu Garry'ego Marshalla - „Jak zostać księżniczką”. Po tym zdjęciu kariera aktorki szybko nabiera tempa do dziś. Jej filmografia obejmuje takie filmy jak „Zaczarowana Ella”, „Stażysta”, „Diabeł ubiera się u Prady” i wiele innych.

3. Julia Roberts.
Julia zrobiła bardzo imponującą karierę, grając w melodramatach i komediach romantycznych. Była szczególnie popularna dzięki roli dziewczyny o łatwych cnotach w Pretty Woman, gdzie jej partnerem został niezrównany Richard Gere. To nie przypadek, że ten film stał się klasykiem i oglądamy go co roku 8 marca, jak sowieckie komedie w sylwestra.

4. Kate Winslet.
Ta aktorka odniosła światowy sukces i uznanie. Jej imię jest uwiecznione w Hollywood Walk of Fame. Światowa sława przyniosła Kate rolę Rose w „Titanic”. Ale w jej skarbonce jest jeszcze kilka równie ważnych ról. Takich jak w filmach „Zemsta z Haute Couture”, „Czytelnik”, „Rozbieżna” i inne.

5. Penelope Cruz.
Ta aktorka jest jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Ale zyskała uznanie nie tylko za swój wygląd. Reżyserzy wysoko cenią jej walory zawodowe – wyjątkowy dramat i talent do całkowitej przemiany. Każda z jej ról staje się żywa i niezapomniana.

6. Jennifer Lawrence.
Profesjonalna, przekonująca, utalentowana, czarująca aktorka o szczególnej energii, która przyciąga widza. Główna rola w „Igrzyskach śmierci” przyniosła Jennifer prawdziwą popularność.

7. Rachel McAdams.
Urocza blondynka obudziła się popularna po wydaniu Wrednych dziewczyn, gdzie zagrała jedną z głównych ról. Co więcej, w wieku 25 lat aktorce udało się przyzwyczaić do roli uczennicy. Nie mniej udana była rola w „Dzienniku pamięci”, która ujawniła dramatyczny talent aktorki.

8. Uma Thurman.
Wygląd aktorki jest bardzo specyficzny. Nie jest standardem piękna, ale jednocześnie przyciąga reżyserów, krytyków i fanów, nie pozostawiając ich obojętnymi. Zdjęcia „Kill Bill” i „Pulp Fiction” przyniosły kobiecie szczególny sukces.

9. Emilia Clarke.
Serial „Gra o tron”, w którym Emilia zagrała jedną z głównych ról, zakochał się w widzach w każdym wieku na całym świecie. Ta rola stała się punktem zwrotnym dla aktorki i podniosła jej tantiemy na nieporównywalne wyżyny w brytyjskiej telewizji.

10. Kristen Stewart.
Kariera Kristen rozpoczęła się w wieku ośmiu lat. Po zagraniu roli Belli Swan w uznanej sadze „Zmierzch” aktorka zyskała światową sławę. Tylko leniwi nie śledzili relacji miłosnej między śmiertelną dziewczyną a wampirem. Kristen z powodzeniem odniosła sukces w roli prostej, ale jednocześnie tajemniczej Belli, która jednak ma wewnętrzny rdzeń, co staje się jasne pod koniec sagi.

Wszystkie te aktorki mają szczególnie wybitny talent, wdzięk i charyzmę. Każdy z nich jest zupełnie wyjątkowy i niepodobny do nikogo innego. To pozwoliło im stać się najlepszymi aktorkami naszych czasów. Fani kochają ich imiona i obrazy i nie zapomną. A filmy z ich udziałem, zaliczane do klasyki kina, będą recenzowane przez wiele dziesięcioleci.


O autorze

Adrian

Jestem Adrian, pochodzę z Warszawy. Uczę się w Liceum Medialno-Dziennikarskim. Tutaj publikuję artykułu na różny temat. Jest to miejsce, gdzie szkolę swój warsztat dziennikarski, rozwijam pasję pisania, oraz (poprzez pisanie) dowiaduję się nowych rzeczy. Zapraszam do komentowania artykułów. Mile widziane sugestie, które mogą wpłynąć na jakość treści/strony oraz mój rozwój zawodowy.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Nieruchomości komercyjne na wynajem

Na całym świecie leasing nieruchomości od dłuższego czasu jest doskonałą alternatywą dla kredytu hipotecznego. Chociaż oba instrumenty finansowe są skuteczne w rozwijaniu biznesu, każdy ma swoje zalety i wady.Na terytorium Rosji leasing nieruchomości komercyjnych dopiero zaczyna swoją podróż, ale perspektywy dla t

Czytaj więcej...

Losowy

Ewolucja moich urządzeń przenośnych

Postęp technologiczny robi ogromne postępy. Ciągle pojawia się jakaś nowa technologia, stają się one coraz wygodniejsze, a ręce po prostu sięgają, by je kupić i wypróbować. Nie powiedziałbym, że jestem takim technicznym maniakiem. Np. nie zmieniam telefonów co roku, bo wyszedł lepszy i bardziej wy

Czytaj więcej...