UX2 Serwis

Dom, Zdrowie, Porady, Technologia

Telefony - nieznane ciekawostki

Napisane 07.12.2021 przez Adrian

Tagi:

Nie trzeba dodawać, że komunikacja mobilna stała się integralną częścią naszego życia, już nie wyobrażamy sobie, jak radziliśmy sobie bez tej technologii, i to pomimo faktu, że pierwszy telefon komórkowy wykonano nieco ponad 40 lat temu. Wielu z nas widziało narodziny technologii i rozwijało się wraz z nią, widząc pojawienie się pierwszego telefonu, pierwszego smartfona, co oznacza, że ​​wszyscy powinniśmy wiedzieć o komunikacji mobilnej i urządzeniach, które ją zapewniają, ale czy to prawda? Sprawdźmy! W tym artykule przedstawimy Państwu najciekawsze fakty dotyczące komunikacji komórkowej i telefonów komórkowych.

Komórkowy czy mobilny?

Większość z nas jest przyzwyczajona do myślenia o tych słowach zamiennie, jednak jest to błąd. Powiedzieć, że telefon komórkowy i telefon komórkowy to to samo, to powiedzieć, że nie ma absolutnie żadnej różnicy między pojęciami „zupa” i „jedzenie”. A oto rzecz. Urządzenie mobilne to urządzenie, które pozwala pozostać w kontakcie podczas poruszania się po określonym obszarze, w przeciwieństwie do urządzenia stacjonarnego, które zakłada lokalizację użytkownika w jednym miejscu. Telefony komórkowe obejmują radiotelefon, telefon satelitarny i inne urządzenia, które mogą wspierać komunikację użytkownika podczas ruchu. Czy widzisz, do czego zmierzamy? Telefon komórkowy to tylko forma telefonu komórkowego, ale ponieważ na świecie jest znacznie mniej satelitów i telefonów bezprzewodowych niż telefonów komórkowych,

Twój smartfon zużywa więcej niż lodówka!

Co za bzdury, powiedz i idź poszukać dokumentacji technicznej swojego smartfona i lodówki. Ale poczekaj, po prostu przytrzymaj ekran przez minutę. Oczywiście, po znalezieniu odpowiednich dokumentów, naprawdę zobaczysz, że zużycie energii twojego gadżetu jest dziesięć razy mniejsze niż w przypadku lodówki, ale (!) Jeśli weźmiesz pod uwagę, że energia podczas komunikacji przez telefon komórkowy jest zużywana nie tylko na samo urządzenie, ale też przy obsłudze stacji podstawowych, komunikacji internetowej, serwerów itp. obraz zmienia się diametralnie. Eksperci agencji Digital Power Group, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, ustalili, że lodówka potrzebuje 320 kW/h rocznie, a telefon komórkowy 360 kW/h. Takie są rzeczy.

Im więcej megapikseli, tym lepsze zdjęcia?

Od bardzo dawna próbują obalić ten mit, ale z jakiegoś powodu użytkownicy uparcie wierzą, że im więcej megapikseli w aparacie smartfona, tym lepsze będą zdjęcia. Niemniej jednak podejmiemy próbę przekonania Państwa o niesprawiedliwości tego wyroku.

Liczba megapikseli lub rozdzielczość aparatu pokazuje tylko liczbę pikseli na zdjęciu, więc im ich więcej, tym większe zdjęcie można wydrukować bez utraty jakości. I to wszystko. O tej samej jakości obrazu decydują inne wskaźniki, w szczególności wielkość matrycy – im większa, tym zdjęcia są wyraźniejsze. Oznacza to, że 5-megapikselowy aparat będzie strzelał lepiej niż 8-megapikselowy, jeśli ten pierwszy ma większą matrycę. Niestety większość producentów podaje tylko megapiksele w swoich specyfikacjach.

Dobra, powiedz mi, ale jeśli tak, to dlaczego nie tylko użytkownicy gonią za większą liczbą megapikseli, ale także producenci? Odpowiedź jest prosta – bo zwykle wraz ze wzrostem liczby pikseli rośnie też matryca. Ale zauważ, zwykle nie oznacza zawsze.

Oczywiście komunikacja mobilna i urządzenia korzystające z tej technologii przechowują wiele interesujących faktów, ale wybraliśmy dla Ciebie cztery z najbardziej nudnych i zrozumiałych dla prostego użytkownika. Mamy nadzieję, że uznałeś to za interesujące!


O autorze

Adrian

Jestem Adrian, pochodzę z Warszawy. Uczę się w Liceum Medialno-Dziennikarskim. Tutaj publikuję artykułu na różny temat. Jest to miejsce, gdzie szkolę swój warsztat dziennikarski, rozwijam pasję pisania, oraz (poprzez pisanie) dowiaduję się nowych rzeczy. Zapraszam do komentowania artykułów. Mile widziane sugestie, które mogą wpłynąć na jakość treści/strony oraz mój rozwój zawodowy.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Nieruchomości komercyjne na wynajem

Na całym świecie leasing nieruchomości od dłuższego czasu jest doskonałą alternatywą dla kredytu hipotecznego. Chociaż oba instrumenty finansowe są skuteczne w rozwijaniu biznesu, każdy ma swoje zalety i wady.Na terytorium Rosji leasing nieruchomości komercyjnych dopiero zaczyna swoją podróż, ale perspektywy dla t

Czytaj więcej...

Losowy

Nieruchomości komercyjne na wynajem

Na całym świecie leasing nieruchomości od dłuższego czasu jest doskonałą alternatywą dla kredytu hipotecznego. Chociaż oba instrumenty finansowe są skuteczne w rozwijaniu biznesu, każdy ma swoje zalety i wady.Na terytorium Rosji leasing nieruchomości komercyjnych dopiero zaczyna swoją podróż, ale perspektywy dla t

Czytaj więcej...